Maak bijvoorbeeld twee verhoudingstabellen om de banken te vergelijken.
Bank A | ||
Maanden | ||
Aantal euro |
Bank B | ||
Maanden | ||
Aantal euro |
Dus bank A is gunstiger.
De verdiensten bij uur vermenigvuldigen met .
euro.
Het bedrag delen door .
uur.
Neem de bedragen bij , , en uur werken samen. Zie ook het
aantal appels | |||
kosten (in €) |
€ 6,42.
appels.
Voor Granny Smith appels geldt:
aantal appels | ||
kosten (in €) |
De Granny Smith appels zijn iets duurder (per stuk).
Gebruik een verhoudingstabel als je dat nodig vindt.
Je moet
€
7,52 betalen.
€ 0,40.
Ongeveer gram.
€ 5,36.
gram.
Je moet er liter rode verf bij doen en je krijgt liter oranje verf.
liter.
Met verhoudingstabellen bepaal je dat de grote verpakking euro voor kg en de kleine verpakking euro voor kg kost.
De grote verpakking is het voordeligst.
Palingworst kost euro per gram en snijworst euro per gram.
Dus snijworst is goedkoper.
De verhouding poeder / water is , dus je krijgt bij elke gram Alabastine gram muurvuller. Bekijk de verhoudingstabel. Dus voor gram muurvuller is gram Alabastine nodig.
Alabastine | |||
muurvuller |
Maak een verhoudingstabel. Je vindt kJ.
aantal mL | |||
energie in kJ |
boerenkaas | ||
aantal gram | ||
aantal euro |
komijnekaas | ||
aantal gram | ||
aantal euro |
Dus de boerenkaas is het goedkoopst.
`1` cm is in werkelijkheid `2,5` m.
De schaal is `1 : 250` .
`100` bij `175` cm.
De schaal is nu `1 : 200` .
De voorgevel.
In 1A:
`8/12 = 88/121`
. In 1B:
`11/14 = 88/112`
.
In 1A zitten naar verhouding meer meisjes.