Eerst alles omrekenen naar dm.
Het water staat
`0,42`
dm hoog op elke
`100`
dm2, dus er ligt
`0,42*100 = 42`
dm3 water op elke m2. Dat is
`42`
L/m2.
Per uur is er gemiddeld
`42/3 = 14`
L/m2 bijgekomen.
De oppervlakte van een doorsnede van deze regenbak is
`π*0,4^2 = 0,16π (≈ 0,503)`
m2. Per uur is er dus
`14*0,16π`
`(≈14 * 0,503) ≈ 7`
liter water bijgekomen.
Op het moment dat Bolt finisht, heeft Griffith `(9,58) / (10,49) *100 ≈ 91,325` m afgelegd. Bolt ligt dus ongeveer `100-91,325 ≈ 8,7` m voor.
(Of reken de afgelegde afstand op de volgende manier uit: de gemiddelde snelheid van de vrouw is `100/(10,49)` m/s, dus in `9,58` s legt ze `9,58*100/(10,49)` m af).
Van kilo. Het betekent dat je `1` kilogram en dat is `1000` g suiker hebt: kilo betekent `1000` .
`1` miljoen g suiker.
`1` miljoen `=1text(.)000text(.)000 = 1000*1000` g `=1000` kg.
mg betekent milligram, dat is
`1/1000`
gram.
Er gaan dus
`1000`
mg in elke gram.
`1`
Mg
`=10^3 xx 10^6 = 10^9`
mg
`=1`
miljard mg.
`1` megaton is `1` miljoen ton, dus `1` miljoen `* 1000` kg = `1` miljard kg.
( `10^6*10^3=10^((6+3))=10^9=1` miljard).
`0,998` g.
Dat is samen `2` L water van `1,024+0,998=2,022` kg. `2` L `=2000` mL, dus `1` mL ervan weegt `(2,022)/2000` kg `=(2,022)/2000*1000 text( g)=(2,022)/2=1,011` g.
`3,1` nm `=3,1*10^(text(-)9)` m `=3,1*10^(text(-)9)*10^3 text( mm)=3,1*10^(text(-)6)=0,0000031` mm.
`1` dL `=1/10` L `=1/10*1/1000` m3 ` =1/10*1/10` m `*1/10` m `*1/10` m.
`= 1/10 * 10` cm `*10` cm `*10` cm `=100` cm3.
Of gebruik meteen dat `1` L `=1` dm3:
`1` dL `=1/10` L `=1/10` dm3 `=1/10 * 10` cm `*10` cm `*10` cm `=100` cm3.
`100` g.
`1` m3 `= (10 text( dm))^3= 1000` dm3 `= 1000` L.
`1` ha `= 100` are `= 100` dam2 `=100*(10 text( m))^2= 10000` m2.
`1` m3 `=1000` L, dus `0,013` m3 `=0,013*1000=13` L
`12` nm `= 12*10^(text(-)9)` m `= 12*10^(text(-)9)*10^2= 12*10^(text(-)7)=1,2 *10^(text(-)6)` cm `=0,0000012` cm.
`3,15` ha `= 315` are `= 315` dam2 `=315*10` m `*10` m `= 31500` m2.
`0,31` hL `=31` L `=31` dm3 `=31*10` cm `*10 ` cm `*10` cm ` =31000` cm3.
`125` mL `=125*10^(text(-)3)` L `=125*10^(text(-)3)*10^(text(-)3)=125*10^(text(-)6)=1,25 *10^(text(-)4)` m3 `=0,000125` m3.
`0,95` TB `=0,95*10^12` B `=0,95*10^12*10^(text(-)6)=0,95*10^6=9,5*10^5= 950000` MB.
`24 *60 *60 *1000 =86400000` ms.
Een kwartier is een "kwart uur", `1/4 * 15 * 60 = 225` s.
`1` megaseconde `= 1000000` s. Nu eerst onderzoeken hoeveel hele dagen daarin gaan:
`1000000/86400=11 31/54` dagen, dus alvast `11` hele dagen.
Dan blijven over: `1000000-11*86400=49600` s.
`49600/3600=13 7/9` uren, dus plus `13` hele uren.
Dan blijven over: `49600-13*3600=2800` s.
`2800/60=46 2/3` minuten, dus plus `46` hele minuten.
Dan blijven over: `2800-46*60=40` s.
Totaal dus: `11` dagen, `13` uur, `46` min en `40` s.
`40000/20=2000`
uur en
`2000/24=83 1/3 (=83,33...)`
dagen, dus
`83`
hele dagen.
Dan blijven over:
`2000- 83 * 24 = 8`
uren. (Of via:
`1/3*24(=0,33... * 24) = 8`
uren over).
Totaal dus `83` dagen en `8` uur.
`56000000 /40000 =1400` uur. En `1400/24=58,33...` dagen. Dus alvast `58` hele dagen. Blijft over: `1400 - 58 * 24 = 8` uur. Dus totaal `58` dagen en `8` uur.
`343` m/s `=343*3,6=1234,8` km/h.
`3*10^5*3,6*10^3=10,8*10^8=1,08*10^9` km/h.
Of: `300000 * 3600 =1080000000` km/h `=1,08 *10^9` km/h.
`3*10^5*10^3=3*10^8` m/s.
Of: `300000 * 1000=300000000` m/s `=3 *10^8` m/s.
`0,998` kg/dm3 `=(0,998 * 1000 text( g))/(1000 text( cm)^3)=0,998` g/cm3.
`1` m3 `=1000` dm3, dus `0,998*1000=998` kg.
`0,4` mL = `0,0004` L = `0,0004` dm3. Dus de ring weegt `19,2 *0,0004 =0,00768` kg en dat is ongeveer `7,7` gram.
`50` cm3 `=50 * 0,1` dm `*0,1` dm `*0,1` dm `=0,05` dm3 `= 0,05` L.
`0,25` L `=0,25` dm3 `=0,25*10` cm `*10` cm `*10` cm `=250` cm3 `=250` cc.
`2` L `=2` dm3 `=2*10` cm `*10` cm `*10` cm `=2000` cm3 `=2000` cc.
`1` kg/L `=1000` g/L `=1000/1000` g/mL `=1` g/mL.
`12` mm `=0,012` m.
inhoud `=` oppervlakte `*` hoogte `=400 * 0,012 = 4,8` m3. En dat is `4800` L.
`4800` L is ongeveer `4800` kg, dus `4800 / 400 = 12` kg/m2.
Zijn totale tijd is `6*60+3,32=363,32` seconden. Dus `5/(363,32)` km/s.
Dat is `(5*3600)/(363,32)≈49,5` km/h.
`108` km/h = `30` m/s en `500 / 30 ≈ 16,7` s.
De oppervlakte (van het bovenvlak) van één steen is `0,3*0,15=0,045` m2. De te bestraten oppervlakte is het terras min de vijver, dus `34 - 1,5 = 32,5` m2. Het aantal benodigde stenen is met de `10` % extra erbij: `1,1 * (32,5)/(0,045)=794,4444...` Je bestelt dus `795` stenen.
`32,5 * 0,20 = 6,5`
m3.
Met
`15`
% extra wordt dat:
`1,15*6,5=7,475≈7,5`
kuub zand.
`1 * 1,5 * 0,4 = 0,6` m3 water, dus `600` liter.
`1200000 / 8 = 150000` foto’s.
`150000*4=600000`
s. In een dag zitten
`24*60*60=86400`
s, dus er passen
`600000/86400=6,9444...`
dagen in, dus alvast
`6`
hele dagen.
Blijven over:
`600000-6*86400=81600`
s.
`81600/3600=22,666...`
, dus nog
`22`
hele uren.
Blijven over:
`81600-22*3600=2400`
s.
`2400/60=40` minuten. Dus totaal `6` dagen, `22` uur en `40` min.
`120` km/h `= 120/(3,6)=1200/36 = 33 1/3` m/s.
`12` m/s `=12*3,6=43,2` km/h.
`3,6` kg/m3 `= (3,6*1000)/1000= 3,6` g/L.
`12` g/cm3 `= 12` kg/L.
`5*5*120=3000` cm3 is `3000 * 7,9 = 23700` g, dus `23,7` kg.
Bij de nieuwe balk zijn alle afmetingen
`2*0,1=0,2`
cm groter.
Het volume dat er bij komt, is:
`5,2 * 5,2 * 120,2 - 5 * 5 * 120 = 250,208`
cm3.
Het chroom weegt totaal
`1800`
gram.
Dus de soortelijke massa van chroom is
`1800/(250,208)≈7,19`
g/cm3.
`1` mph `=1609,344` meter per uur `=1,609344` km/h.
`1` mph `=1,609344` km/h `= (1,609344)/(3,6)` m/s `=0,44704` m/s.
`1` kt `=1852` m/uur `=1,852` km/h.
`1` kt `=1852` m/h `=1,852` km/h `= (1,852)/(3,6)` m/s `≈0,51444` m/s.
`120/(1,609344) ≈74,6` mph.
Nee, `70 *1,609344 ≈ 113` km/h. Dus dat is wel wat harder dan nu in Nederland is toegestaan.
`228/150=1,52` AE.
`30*150=4500` mln km.
Ongeveer `150000000/300000=500` s, dus `500/60=8 1/3` minuut. Dat is `8` minuten en `20` seconden.
`300000` km/s. En in een jaar dus ongeveer `300000*365,25*24*60*60=9,46728*10^12≈9,5*10^12` km.
Dat is `(9,46728*10^12)/(150*10^6)=63115,2≈63115` AE.
`4,36*300000*365,25*24*60*60=4,36*9,46728*10^12≈ 4,1277...*10^13 ≈ 4,13*10^13` km. (Dat is ongeveer `276133` AE).
Noem de afstand heen
`x`
km. De totaal afgelegde afstand is dan
`2x`
km. Het eerste deel wordt in
`x/20`
uur afgelegd, het laatste deel in
`x/60`
uur, in totaal dus in
`x/20+x/60=(1/20+1/60)x=1/15 x`
uur. De gemiddelde snelheid is
`text(afstand)/text(tijd)=(2x)/(1/15 x)=30`
km/h.
Dit is dus niet het gemiddelde van de twee snelheden! Dat komt doordat de terugweg
`3`
maal zo kort duurt als de heenweg, waardoor de hogere snelheid maar
`1/4`
deel van de totale tijd wordt aangehouden. Zo uitrekenen levert ook
`1/4*60+3/4*20=30`
km/h op.
`0,00006785` mm
`23500000` dm2
`64,8` km/h
`22 2/9` m/s
`2,5` g/hL
`0,12` cm/ms
`7` minuten en `5` s.
`0,2358` TB.
Omdat `1` ton `= 1000` kg `= 1000000` g.
`32,9` m3.
`21,74` ton.